Belirtileri.com
Kas Erimesi Belirtileri

Kas Erimesi Belirtileri

29 Eylül 2017

Kas erimesinde tedavi edilmediği halde insanlarda kasların tamamen erimesine yol açıp bununla birlikte insanları ölüme kadar götürebilmektedir. Kas erimesi insanlar tarafından ciddiye alınması gereken bir hastalıktır. Kas erimesi hastalığında görülen önemli belirtilerden biri kaslarda kuvvetsizlik hissetmek olarak görülmektedir. Bu kas kuvvetsizliği hissetme özellikle bacağın üst kısmında meydana gelir ve kas erimesinin önemli bir belirtisi olarak sayılır. Görülen belirtiler kas hastalıklarının çeşitlerine göre farklılık gösterir ve aynı zamanda hastalığın derecesi de belirtiler için önemlidir. Bacakların yanı sıra kas erimesinde kollarda da kuvvetsizlik hissi oluşabilir. Ellerde ve ayaklarda çeşitli aktiviteleri yaparken hatta yemek yerken bile uyuşmalar meydana gelebilir. Yaşanan kaşlarda kuvvetsizlik hissi daha sonraları kas ağrılarına dönüşür. Kas ağrılarının oluştuğu bölgeye dokunduğunuzda bu bölgelerde bu kas ağrılarının acıya neden olduğunu anlayabilirsiniz. Hastalığın ileri zamanlarında kas ağrıları olan hastalar günlük yapması gereken işlerini bile yapamaz hale gelebilirler. Bu sebeplerden dolayı kas erimesi hastalığı ciddiye alınması gereken hastalıklardandır.

Kas Erimesi Nedir?
Kas hacminde küçülmelerin oluşması kas erimesini meydana getirmektedir. Günümüzde kas erimesi hastalığı ile çok sık karşılaşılmaktadır. Kas erimesini meydana getiren sebeplerden biri de kas hücrelerinde oluşan bir takım bozulmalardır. Bunun yanında kas hücrelerine bağlı sindi ve deri hücrelerinde oluşan bazı bozukluklar da kas erimesine neden olabilmektedir. Kas erimesi günümüzde sıkça görüldüğünden dolayı ciddiye alınmalı ve bilgi sahibi olunmalıdır. Belirtileri ve tedavisi hakkında okuyarak bilgi sahibi olunabilir.

Kas Erimesi Belirtileri
Kas hacminde meydana gelen küçülmeler ve bununla birlikte kaslarda oluşan kuvvet kaybı kas erimesi olarak adlandırılır. Kas erimesi kendini kuvvet kaybı olarak gösterebilir ve bu da insanlar için birçok zorluğa yol açar. Örneğin, bacak kaslarında meydana gelen kuvvet kayıplarında insanlar yolda yürümekte ve merdiven çıkmakta zorlanabilir. Bunun yanında kollarda meydana gelen kuvvet kayıpları ile birlikte hastalar saç tararken bile zorlanabilirler. Kas erimesi hastalığında görüldüğü üzere kuvvet kaybı en önemli belirtilerden birisidir. Bununla birlikte kaşlarda hissedilen ağrılar da diğer bir belirti olabilmektedir. Ayrıca çeşitli metabolik veya sistematik hastalıklar ile birlikte kas erimesi de görülebilir ve bu hastalıkların belirtileri kas erimesi hastalığının belirtisiyle birlikte aynı anda görülebilir.


Kas Erimesi Nasıl Teşhis Edilir?
Kas erimesinin anlaşılabilmesi için kütle endeksi ölçümleri yapılır. Kişinin kas, yağ gibi oranları bu sayede anlaşılır. Kas erimesi sorunuda uzman doktorlar tarafından gerekli testlerin ve tetkiklerin yapılması sonrasında teşhis edilebilir.

Yaşlılarda Kas Erimesi
Beslenme bozukluğuna ya da yetersizliğine bağlı olarak kas erimesi yaşlılarda görülebilir. Yaşlıların daha çabuk doyması, koku ve tat duyularında azalma, depresyon, kronik hastalıklar ya da kullanılan ilaçların iştahsızlığa yol açması gibi nedenlerden dolayı yaşlılarda beslenme bozulabilir. Buna bağlı olarak yaşlılarda eğer beslenme bozukluğu ile görülen kas erimesi varsa, protein açısından zengin besinler tüketmeleri gerekir. Ayrıca vücut ağırlığına göre ise kilogram başına her gün en az 1 gram protein tüketmeleri gerekmektedir. Bununla birlikte D vitamini de kaslar ve kemikler için çok önemlidir. D vitamini, folik asit ve B12 vitaminin de tüketilmesi kemik erimesini önlemek açısından çok önemlidir.

Kas Erimesi İçin Tedavi Yöntemleri
Öncelikle kas erimesi hastalığı tedavisi için kas erimesine sebep olan nedenin bulunması ve buna bağlı olarak tedavinin yapılması gerekmektedir. Hastalarda beslenme ve egzersiz yapmak da tedavi yanında önemli faktörlerdendir. Gerekirse fizyoterapi de uygulanabilmektedir. Genellikle kas hastalıklarında fizik tedavi ve egzersiz çok önemli olabilmektedir ve yaygın olarak da kullanılmaktadır. Fizik tedavi özellikle çok önemli olabilmektedir. Fizik tedavi ile kas hastalıklarında kaslar güçlendirilebilir. Fizik tedavi için mutlaka uzman bir fizyoterapist ve fizik tedavi uzmanına danışmak gerekir. Ancak kas erimesinde hastalar daha çok egzersiz yaparak fayda sağlayabilirler çünkü fizik tedavi ancak bir süre uygulanabilir bir yöntemdir. Kas erimesi hastalığına karşı alınması gereken önlemlerden biri de dengeli ve düzenli beslenmek olmalıdır. Bunun yanı sıra kas erimesi ve bazı kas hastalıkları için kök hücre tedavisinde son yıllarda bazı araştırmalar yapılmaktadır. Bazı ilaçlar ile tedavi edilebilme olasılığı ortaya konmuştur. Yapılan araştırmalar ve çalışmalar ile birlikte sürekli yeni ve gelişen bazı tedavi süreçleri ortaya çıkmaktadır ve çıkacaktır.

Kas Erimesi İçin Şifalı Bitkiler
Kas hastalıklarından çoğu kas erimesine sebep olabilmektedir. Kas erimesi daha çok bir belirti gibidir. Kas erimesinin belirtileri kas hücrelerinin hacminde meydana gelen küçülme olarak tanımlanabilir. Kaşlarda meydana gelen kuvvetsizlik kas erimesini gösterebilir.

PAYLAŞ
İlgili Konular

Cep telefonunuzdan ya da bilgisayarınızdan aylık 200$ 'a kadar bedava bitcoin kazanabileceğinizi biliyor muydunuz?

::::::::::

TIKLA VE KAZANMAYA BAŞLA

::::::::::

z11