Genç Gösteren Kısa Saç Modelleri

Genç görünmenizi sağlayacak kısa saç modelleri. Bu kısa saç modelleri ile çok genç ve enerjik bir görünüme sahip olabilirsiniz. Nasıl daha genç görünebilirim diye kendinize soruyorsanız bu saç modellerini mutlaka incelemelisiniz.

Kısa Saç Modelleriyle Daha Genç Görünün

Kadınlar, giydikleri kıyafetler, kullandıkları aksesuarlar, ayakkabı ve çantaları, gülümsemeleri, saçları gibi birçok faktörün bir araya gelmesi sayesinde istedikleri görünüme sahip olabilme ve çevrelerini etkileri altına alabilme yeteneğine sahiptirler. İstedikleri gibi görünmede kullanabilecek olduğu en etkili yöntemlerden biri olan saçlarını şekillendirmeleri, saçlarının kesimini ve rengini değiştirmek olacaktır. Kişilerin yüz hatları, vücut yapıları, yüzlerinin kemikli bir yapıya sahip olması ya da zamanın getirmiş olduğu yaşlanma belirtileri gibi fiziksel değişkenleri iyi şekilde kontrol edebilmelerinde kullanabilecek oldukları saç modelleri, istenilen amaca ulaşmakta son derece güçlü bir araç olacaktır.

Genç Görünmek İçin Kısa Saç Modelinizi Dikkatli Seçin

Kadınlar saç modellerini belirlerken yüz hatlarına, yüzlerinin yapısına; sert ya da yuvarlak hatların ağırlıkta olup olmadığına, alın yapılarına, yüzlerindeki kırışıklıklara kadar her şeye dikkat ederler. Sahip olunan fiziksel özelliklere göre belirlenen saç modeli, daha iyi bir görünüm sağlanmasında kullanılabilecek olan en işe yarar silahlardan biridir. Özellikle daha genç bir görünüme sahip olmak isteyen kadınlar, saç modellerini değiştirerek istedikleri amaca başarılı bir şekilde ulaşabilmektedirler. Saç modellerini belirlerken yukarıda aktarılmış olduğu gibi kendi yüz yapılarına ve vücut yapılarına da dikkat etmeleri gerekmektedir.

Daha Genç Görünmek İçin Kısa Saç Kesimi Önerileri

Daha genç bir duruşa ve taze bir yüze sahip olmak ve zamanın ve yer çekiminin getirmiş olduğu kırışıklıkları biraz olsun maskelemek için kullanılabilecek olan birbirinden farklı saç kesim modeli bulunmaktadır. Tabi doğal olarak bu modellerin uygulanışında da dikkat edilmesi gereken bir takım unsurlar bulunmaktadır. Mükemmel sonuca ulaşmak isterken modellerin yanlış uygulanması sonucunda kişiler saçlarından durduk yere olabilecek ya da kötü bir görünüme sahip olabileceklerdir. Bu gibi bir durumdan sakınmak adına kişiler, kuaförleri ile de konuşarak bu saç modellerinin kendilerine yakışıp yakışmayacak olduğunu öğrenmeli ve saç modeli için gereken tüm işlemlerin uygulanmış olmasından emin olmalıdır.

Genç Gösteren Örnek Kısa Saç Modelleri

Aşağıda, kişilerin daha genç ve taze bir yüze sahip olmalarını ve yüz bölgesindeki kırışıklıkların gizlenmesinde kullanılabilecek bazı saç modelleri aktarılmaktadır. Bu saç modellerinin oluşturulmasında izlenebilecek olan adımlar, saç modellerinin sürekli olarak kullanılmasında izlenecek adımlar, daha iyi sonuç alınabilmesi için uygulanabilecek olan işlemler ve kötü sonuçlardan sakınmak, kötü bir modelden sakınmak için kaçınılması gereken hatalar aktarılmaktadır. Her biri fotoğraflarla açıklandığı için yazılarda aktarılanları fotoğraftaki modeller üzerinde daha rahat bir şekilde anlayabileceksiniz.

Saç modellerinin uygulanmasından sonra daha iyi sonuçlar alabilmek ve evde de bu saç modellerini yeninden oluşturmak için uygulanabilecek olan adımlar kısmında, yabancı kozmetik ürünlerine yer verilmiştir. Bu ürünler yerine yerli pazarda bulunan ve daha kolay ulaşılabilecek olan ürünler de tercih edilebilir ve yine benzer sonuçlara ulaşılabilir.

Kısa Bob Saç Modelleri

Kısa Bob Saç Modelleri
Kısa Bob Saç Modelleri

Klasik Bob saç kesimi, kadınların yüz hatlarının daha çok ön plana çıkartılması için kullanılabilecek olan bir yöntemdir. Şöyle ki çenenin hemen altından eğimli bir şekilde başlayarak başın arkasına doğru kısalarak giden bob kesimi, kadınların hem gizemli hem de cazibeli bir görünüşe sahip olmalarını sağlayacaktır. Kalın telli saçları olan kadınların saçlarına yumuşak katmanlar şeklinde şekilde verilmesi saçların kabarık ve kaba durmasına engel olacakken saçları yumuşak ve ince telli olan kadınların, saçlarının kenarlarının düz bir şekilde kesilmesi, saçların olduğundan daha kabarık bir görünüme sahip olmasını sağlayacaktır.

Çene Altı Kısa Saç Modelleri

Çene Altı Kısa Saç Modelleri
Çene Altı Kısa Saç Modelleri

New York City’ deki Marie Robinson Salonundan ünlü saç stilisti Jessica Gillin’ in ifade ettiğine göre, yer çekimi etkilerinden nasibini almaya ve sarkmaya başlamış ciltlerin bu görünüşlerini biraz olsun gizlemek ve daha genç duran bir yüz elde etmek için kullanılabilecek olan yöntemlerden biri, saçın açı kazandırılarak çenenin altına doğru yönlendirilmesi olacaktır. Kulakların altından çenenin altına doğru yönlendirilen saçlar, yüzün olduğundan çok daha genç bir görünüme ve duruşa sahip olmasını sağlayacaktır.

Kısa Saç Modelleri : Küt Saç Kesimi

Kısa Saç Modelleri : Küt Saç Kesimi
Kısa Saç Modelleri : Küt Saç Kesimi

Saçların olması gerekenden çok kısa kestirilmemesi gerekmektedir. Saçların arkada kalan uzun kısımlarının fazla uzayıp çizgiyi bozmalarının önüne geçilmeli ve aynı zamanda, saçların altında kalan kısımların uzayıp saçların çok kabarık ve kaba bir görünüm kazanmasının önüne geçilmelidir. Biraz iri yapılı ya da yuvarlak yüz hatları bulunan kadınların bob saç kesimlerinin yüzlerini sarmaması gerekmektedir. Bu şekilde hem daha net ve taze hem daha başarılı bir sonuç alınabilecektir.

Kısa Saçları Şekillendirmek İçin Krem ve Sprey Önerisi

Kısa Saçları Şekillendirmek İçin Krem ve Sprey Önerisi
Kısa Saçları Şekillendirmek İçin Krem ve Sprey Önerisi

Bob saç kesimi için fön makinesi ile saçları şekillendirmek oldukça temel bir harekettir. Bu işlem sırasında saçların Loreal Paris EverStyle Smooth and Shine Creme gibi bir ürünü ile birlikte gerçekleştirilmesi başarılı sonuçlar verecektir. Bu işlem sonrasında saçların sabitleştirilmesinde kullanılacak olan Pantene Fine Hir Style Touchable Volume Hairsprey gibi bir ürünle şekillendirilmesi ve sabitlenmesi, ortaya başarılı sonuçlar çıkartacaktır. Bu tavsiyeler dışında, kişilerin kendi bob kesim saç modelleri için bildikleri herhangi bir yöntem varsa ve bundan memnun kalıyorlarsa bu işlemleri uygulamaya devam etmeleri daha mantıklı olacaktır.

Kısa Dalgalı Saç Modelleri

Kısa Dalgalı Saç Modelleri
Kısa Dalgalı Saç Modelleri

Saçlarını kıvrımlı katmanlarla donatmak isteyen kişiler öncelikle bu isteklerini kuaförleri ile paylaşmalı ve saçlarına uygun olup olmadığı konusunu netleştirmelidirler. Net bir şekilde köşelerin ve açıların oluşturulmuş olduğu saçların kişilerde iyi duracağına karar verildikten sonra işleme başlanabilir. Saçta birbirinden ayrı olarak bir sürü açı ve dalga verilmiş katmanın bulunuyor olması gerekmektedir. Kişilere arkadan bakıldığı zaman saçların kıvrımlarının ve köşelerinin kişilerin enselerinin ortasına kadar geliyor olması gerekmektedir. Bu standartların sağlanması halinde ortaya son derece çekici bir görünüm çıkacağından emin olabilirsiniz.

Seyrek Saçlar İçin Kısa Saç Modelleri

Seyrek Saçlar İçin Kısa Saç Modelleri
Seyrek Saçlar İçin Kısa Saç Modelleri

Bu saç modelinde birden fazla kıvrımlı kısa tutam saça bir bütünlük ve dolgunluk hissi kazandırır. Saçları yanlardan ya da üst kısımdan seyrelmiş olan kişilerin bu modeli kullanması, saçların olduğundan daha hacimli ve güçlü görünmesini sağlayacaktır. Modelde uzun ve düz saçların tercih edilmesi saç derisinin ortaya çıkmasına yol açacakken kısa ve kıvrılmış katmanların kullanılması, cılız saçların daha hacimli ve güçlü görünmesini sağlarken kişilerin yüzlerinin de normal görünümünden daha geniş ve canlı durmasını sağlayacaktır.

Kısa Saç Modelleri : Dalgalı Saçlar

Kısa Saç Modelleri : Dalgalı Saçlar
Kısa Saç Modelleri : Dalgalı Saçlar

Dalgalı saç modellerinde kaçınılması gereken durumlardan biri, saçların olması gerektiğinden farklı oranlarda uzun olmasıdır ve bu durum kaçınılması gereken bir görünüm ortaya çıkartabilir. Saçların yanlarda çok kısa kalması ve arkada ise olması gerektiğinden çok daha uzun olması durumunda saç kesimi, modası geçmiş bir görünüme kavuşacaktır. Yaşlanmış rock yıldızı gibi bir görünüme sahip olmak istemeyen kişilerin biraz dikkatle kaçınabilecek oldukları bir durum. Yanlardaki kıvrımların arkadaki uzun kıvrımlardan en fazla yarım inch daha kısa olması gerekmektedir.

Fön Sonrası Saçları Yumuşatmak

Fön Sonrası Saçları Yumuşatmak
Fön Sonrası Saçları Yumuşatmak

Son derece sağlıklı ve bakımlı kıvrımlı katmanlara sahip olmak için bu kıvrımların iyice belirginleştirilmesi gerekmektedir. Saçlara fön çekildikten sonra 10 kuruş büyüklüğündeki bir waxı avuç içine alıp burada yumuşatmak gerekir. Bu işlemde kullanılabilecek olan wax seçiminde kişilerin kendini kanıtlamış olan markalardan yararlanmaları çok daha iyi olacaktır. Samy Proffessional Dry Icing Instant Re-Styler gibi wax modellerinin yanı sıra Türkiye’ deki mağazalardan ulaşılabilecek diğer wax markaları da kullanılabilecektir. Saçların diplerinden uçlarına kadar olan her yerinin bu waxla kaplanması halinde saçların ilerleyen saatlerde ağırlaşıp düzleşerek çökmesinin önüne geçecektir.

İnce Telli Saçı Olanlar İçin Saç Modelleri

İnce Telli Saçı Olanlar İçin Saç Modelleri
İnce Telli Saçı Olanlar İçin Saç Modelleri

Uzun katmanlarla elde edilebilecek olan zarif çizgiler, kişilerin olduklarından çok daha genç görünmede kullanabilecek oldukları yöntemlerden biridir. Yumuşak katmanların elde edilmesi ile zarif bir görünüm kazanılabilecektir. İnce telli saçlara sahip olan kişiler için saçların yüzün önünde kalan öncül kısımlarının çene hizasının altına inmemesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra, saçların uzun tutulan kısımlarının da köprücük kemiğinin etrafında bitiyor olması gerekmektedir. Bu gibi bir tasarımın yakalanması halinde kişileri oldukça tatmin edecek olan görünümler kazanılabilecektir.

Çok Genç Gösteren Saç Modelleri

Çok Genç Gösteren Saç Modelleri
Çok Genç Gösteren Saç Modelleri

Uzun saç kesimi her zaman için farklı bir lezzete sahip olmuştur ve uzun saç modelleri her zaman için kadınların “yeniden 20 yaşımda olmak istiyorum” gibi görünmelerine neden olmaz. Kadınların yaşları ne olursa olsun, her zaman çekici ve estetik olan köprücük kemiklerine dikkat çeken uzun saç modelleri, kadınların yüz hatlarının daha da belirginleşmesini sağlamaktadır. Bu şekilde şekillendirilen saçlar, küt kesilmiş saçlardan çok daha başarılı bir şekilde modern ve stil sahibi bir görünüm uyandırmaktadır.

Dalgalı ve Katmanlı Kısa Saç Modelleri

Dalgalı ve Katmanlı Kısa Saç Modelleri
Dalgalı ve Katmanlı Kısa Saç Modelleri

Belirgin bir şekilde yüze yakın şekilde kesilen dalgalı katmanlı saçlar kişilerin yüzlerinin çok sığ ya da kuru bir mantar gibi görünmesine neden olacaktır. Yakayı hemen gelen uzunluktaki saçlar kabul edilebilir olabilir fakat bu noktadan sonra daha uzun bırakılan saçlar, kişilerin bir lise öğrencisi gibi görünmelerini sağlayabilecektir. Genellikle istenmeyen durumlardan kaçınılmak istenecek olduğu için, dalgalı katmanları olan modellerde bu uyarılara kulak vermek mantıklı olacaktır.

Saçlar İçin Hacim Arttırıcı Krem

Saçlar İçin Hacim Arttırıcı Krem
Saçlar İçin Hacim Arttırıcı Krem

Katmanları daha da belirgin hale getirmek için hacim arttırıcı spreylerin kullanılması son derece başarılı sonuçlar verebilecektir. Matrix Total Results Amplify Volume Wonder Boosst Root Lifter adı ile amazon’ dan kolaylıkla bulunabilecek olan ürünler ya da Türkiye pazarından ikame edilebilecek olan diğer volüm spreyleri kullanılarak işlem gerçekleştirilebilecektir. Nemli saçları biraz kuruttuktan sonra geniş bir fırçanın etrafına saçlar sarılır ve geri çekilerek, fön çekerken saçlara kazandırılan katmanlara daha fazla hacim kazandırılır.

Kahkül Saç Modelleri

Kahkül Saç Modelleri
Kahkül Saç Modelleri

Bir tutam ve yumuşak, hafif kelimeleri, fotoğrafta görülmekte olan kakül modelini tanımlamak için kullanılabilecektir. Bırakılan bu hafif kakülün yine de yeterli seviyede uzun olması gerekmektedir; kaş ile elmacık kemiği arasında kalan kısımda yana doğru uzatılacak kadar uzunluğun bırakılmış olması gerekmektedir. Tabi elmacık kemiği ve kaş hizası arasında nerede sabitlenecek ve dışarıya kaydırılacak olduğu kişilerin kendi tercihine kalan bir karar olacaktır.

Genç Gösteren Saç Modeli

Genç Gösteren Saç Modeli
Genç Gösteren Saç Modeli

Modelin neden çok tercih edildiğine gelinecek olursa, alın bölgesindeki kırışıklıkların daha az göze batması ve karşıdaki kişilerin dikkatinin elmacık kemiğine doğru kayması, yüzün daha geniş bir şekilde algılanması ve yüz ifadesine daha genç ve taze bir anlam kazandırılmasında yatmaktadır. Belirtmek gerekir ki yukarıda aktarılmış olan herhangi bir 3 stille birlikte kullanılabilecek ve ortaya son derece başarılı sonuçlar çıkacaktır.

Genç Gösteren Kakül Saç Modelleri

Genç Gösteren Kakül Saç Modelleri
Genç Gösteren Kakül Saç Modelleri

Bırakılan kakül parçasının son derece kısa olması ve alnın ortasında keskin hatlarla kalıyor olması, oldukça haşin ve arzu dolu bir görünüm oluşturacaktır. Bırakılan kaküllerin son derece kısa olmamasına özen gösterilmesi, kaküllerin kaş hizası ile elmacık kemiği arasında bir yerde bitiyor ve yüzün yan tarafına doğru aktarılıyor olması gerekmektedir. Bu basit kurallara dikkat edildiği taktirde ortaya son derece başarılı ve kişilerin yüzünü son derece genç gösterecek bir saç modeli elde edilebilecektir.

Kahkül Saç Modeli İçin Saç Fırçası

Kahkül Saç Modeli İçin Saç Fırçası
Kahkül Saç Modeli İçin Saç Fırçası

Herhangi bir saç bakım ürünü; kremi ya da şekillendiricisi kullanmak yerine saçların kurutulmasından sonra kaküle bir fırça yardımıyla şekil verilebilecektir. Bu modeldeki kakülün tene temas ediyor olması gibi büyük bir avantajından dolayı saçın bu kısmı diğer modellere kıyasla daha kolay şekil almaktadır. Herhangi bir yere acele şekilde yetişirken saçların tümünü yıkamaya zaman yokken yalnızca kakülün yıkanarak yağlılık sorunundan arındırılması ve kurutulurken fırça etrafına dolanarak kaç hizası ile elmacık kemikleri arasında bir yere sabitlenmesi gerekmektedir. İşte bu şekilde genç görünmeyi sağlayacak olan saç modellerine sahip olunabilecektir.

Yorum yapın